درمان کوفتگی , شکستگی و جوش خوردن مفاصل با مومنایی(مومیایی)

درمان کوفتگی , شکستگی و جوش خوردن مفاصل با مومنایی(مومیایی)

درمان کوفتگی , شکستگی و جوش خوردن مفاصل با مومنایی(مومیایی) 720 480 سعید خالق پناه

مومنایی( مومیایی) این هدیه معجزه گر طبیعت به انسانها را اگر بگوییم بر هر درد بی درمان دواست, بی راه نگفته ایم. مومیایی در جاهای مختلف به اسامی شیره کوه، قیر طبیعی، زفت رومی ، قیر معدنی،عرق الجبال ، زفت البحر ،کفر الیهود ، فقر الیهود و آسفالت معدنی و مومیا هم شناخته می شود که با اهمیت درمانی شگفت انگیز از قرون گذشته تا به حال در خدمت بشر بوده است.

مصرف مومیایی فقط مختص به بیماران نیست بلکه برای افراد سالم جهت تقویت و پیشگیری از بیماری نیز تجویز می شود و همین خاصیت موملایی است که این ماده را شگفت انگیز می کند. در این مقاله قصد داریم از تاثیر بی نظیر این ماده معجزه گر در درمان هر چه سریعتر شکستگی های مفاصل و درمان کوفتگی ها و ضرب دیدگی ها سخن بگوییم.

نوشیدن محلول مومنایی (موملایی) در بعضی روغن ها و ضماد آن برای درمان شکستگی اعضاء و ضرب دیدگی مفاصل و پاره شدن زردپی و ماهیچه در طب سنتی به وسیله ی طبیبان تجویز می شده است. همچنین در طب سنتی از این ماده برای التیام زخم و جراحات ، سوختگی روی جلد و شکستگی استخوان ها و مفاصل استعمال گسترده دارد به طوری که برای جوش خوردن سریعتر استخوان ها بسیار توصیه شده است. و البته موملایی زرد در درمان کم خونی نیز بسیار تاثیر گذار است و هم برای کهنسالان مفید بوده از کسالت و ضعف آن ها میکاهد. مومیایی مقاومت بدن را در مقابل امراض بالا می برد و رنگ پوست بدن را شفاف نگه میدارد.

طرز استفاده مومیایی( موملایی ) :

برای درمان شکستگی و جوش خوردن هر چه سریعتر استخوانها و مفاصل به اندازه یک گندم از مومنایی را هر صبح ناشتا با یک لیوان شیر میل کنید.

هر روز ۷ الی ۱۴ عدد‌ خرما را به همراه ۷ الی ۱۴ عدد مغز خام بادام‌ درختی‌ شیرین بخورید برای تاثیر بیشتر و نتیجه سریعتر, دوتا دوتا با هم جویده و خورده شوند که سرعت به بهبودی می بخشد،

بعد از بهبودی و بازشدن محلّ شکستگی‌ و ترک‌ خوردگی توسّط دکتر، مومیایی(مومنایی) را در آبجوش ولرم حل کنید و بصورت ملایم به محلّ شکستگی و ترک خوردگی، بمالید.

برای درمان دردهای مفاصل :‌ استفاده از روغن مومنایی به شکلی که بر روی محل مورد نظر ماساژ داده تا اثر چربی باقی نماند بسیار موثر است.

تاثیر موملایی در درمان کوفتگی و پاره شدن زرد پی : برای درمان کوفتگی و پاره شدن زرد پی به اندازه یک گندم از مومنایی را هر صبح ناشتا با یک لیوان شیر میل کنید.

برای سریعتر جوش خوردن شکستگی ها ؛ قبل از گچ گرفتن مقداری مومیایی را بر محل بمالید و هر روز نیز مقداری مومیایی میل کنید . شکستگی به سرعت درمان می شود.

برای تسکین درد زانو ؛ مقداری مومیایی را در روغن بادام تلخ مخلوط کرده و بر محل بمالید. همچنین می توانید آن را با روغن خوراکی حل کرده و بر موضع بمالید. درد موضعیِ ناشی از ضعف را درمان میکند.

اگر استخوان شکسته باشد، آن را سر جای خودش قرار دهید و قبل از بستن، مقداری مومیایی به آن بمالید و مقداری از آن را هم، هر روز بخورید. در مدت کوتاهی شکستگی جوش می خورد.

همچنین میتوانید میمنایی(موملایی) را با روغن شتر یا کوهانِ آب‌‌‏ کرده شتر، مخلوط کنید و روزی سه مرتبه محل مورد نظر را با آن ماساژ دهید و یک قاشق چای‌‌ ‏خوری از ان را هم بخورید. کوفتگی یا ضربه خوردگی عضو را درمان میکند.

آیا مومیایی برای درمان شکستگی استخوان موثر هست؟

بله

چرا از مومنایی برای درمان سریع شکستگی استفاده می شود؟

مومنایی دارای آهن هست و

بهترین نوع مومنایی برای درمان سریع شکستگی استخوان؟

مومنایی زرد

Avatar

سعید خالق پناه

سعید خالق پناه هستم مدیر سایت عطاری طبیعت - و کارشناس گیاهان دارویی، طبیعی، کوهی و محصولات عطاری

نوشته شده توسط: سعید خالق پناه